Kim jestem

Ogromnie się cieszę, że tu jesteś!

I skoro już jesteś na mojej stronie i chcesz dowiedzieć się o mnie więcej, zacznij tutaj, bo w tym tekście wyjaśniam, co ja tu właściwie czynię 😉

Moja strona to mieszanina kilku elementów, które składają się na moje obecne życie.

Służy mi ona jako platforma do pisania, edukowania, wypuszczania moich darmowych produktów, a także sprzedaży moich kursów online.

Służy też  jako blog na którym, oprócz tematów biznesowych, piszę o podróżach, które kocham i na których spędzam wiele miesięcy w roku. A także miejsce do dzielenia się prywatnymi tekstami o macierzyństwie, historiami rodzinnymi i przemyśleniami.

Moja praca – biznes online jest moją wielką pasją.

Urodziłam się z jakąś taką żyłką do przedsiębiorczości i od zawsze marzyłam o własnej firmie. Udało mi się to marzenie spełnić, gdy miałam 24 lata i otworzyłam ze wspólniczką swoją pierwszą firmę – hostel w centrum Krakowa.

W międzyczasie poznałam mojego męża, Paula, który pochodzi z Brazylii. Paulo robił rzeczy kompletnie mi obce, a mianowicie produkował w Brazylii kursy online na temat chemii, ponieważ z wykształcenia jest chemikiem.

Na początku naprawdę nie rozumiałam idei kursów online tym bardziej, że mało kto w Polsce się tym zajmował w 2015 roku. Zaczęłam mu jednak pomagać w jego pracy tak, jak on pomagał mi w mojej. I tak sobie wspólnie ciągnęliśmy dwie firmy: jedną online, drugą stacjonarną.

Ważne w tej historii jest też to, że kochamy oboje podróżować i ta pasja mocno nas związała. Pierwsza podróż, którą odbyliśmy razem to był ponad miesięczny trip po USA. Potem były kolejne, potem dłuższy pobyt w Brazylii… Czuliśmy, że tak chcemy żyć. To nas uszczęśliwiało.

W pewnym momencie przyszedł taki moment, w którym było to bardzo wyraźne: kursy online, które rozwijały się wtedy coraz bardziej dynamicznie, dawały nam wszystko, czego potrzebowaliśmy, aby żyć na własnych zasadach. Dawały zysk większy, niż byliśmy w stanie ‘przejeść’, możliwość pracy zdalnej z każdego zakątka ziemi, w którym jest internet, ale też możliwość bycia bliżej naszej maleńkiej córeczki.

Postanowiłam więc zrobić rewolucję, podjąć ważne dla mnie decyzje i w 100% pójść w kursy online. Wiązało się to ze sprzedażą mojej pierwszej firmy, czego do dziś trochę żałuję, bo była moim pierwszym “dzieckiem” i była dla mnie ważna.

Dziś liczą się kursy online. W 100%. Rozwój firmy, próbowanie nowych ścieżek, inwestycje w nowe projekty. W tym roku podjęłam kolejną decyzję: chcę z moją działalnością wejść na polski rynek, chcę wyjść do ludzi, chcę dzielić się moją wiedzą, chcę uczyć w Polsce tego, co już wiem z brazylijskiego, gigantycznego rynku produktów cyfrowych.

Powołałam więc do życia Karolina Valim – Kursy Online od Podstaw i wypuszczam na polski rynek moje autorskie kursy. Tak, abyś Ty i każda osoba, która chce zacząć zarabiać w ten sposób mogła uczyć się szybko tego, czego ja i mój Paulo uczyliśmy się przez kilka dobrych lat.

Co dzieje się na moim fanpage’u i w innych moich mediach społecznościowych?

Uczestnicząc w życiu mojego fanpage szybko zobaczysz, że jest to mieszanina powyższych tematów i że piszę o biznesie i kursach online, robię specjalistyczne live, dodaję informacje o moich ofertach i o nowych postach blogowych, a także płatne kampanie promocyjne.

Ale piszę też na temat podróży i podsyłam linki do moich podróżniczych artykułów, zdjęcia i podróżniczy storytelling. Mówię też trochę o Brazylii, czyli o moim drugim domu i często publikuję śmieszne dialogi z mojego domu, których przez pomieszanie kulturowo-językowe nie brakuje. I jako ostatnie – wtrącam swoje try grosze na temat macierzyństwa, jako mama małego dziecka. Staram się to wszystko balansować i poświęcić trochę uwagi każdemu z tych, ważnych dla mnie, tematów. Nie zdziw się więc, jeśli będziesz widzieć posty na temat biznesu online przemieszane z artykułami z podróży!

Na Instagramie pokazuję, jak buduję moje kursy od kuchni, pokazuję podróże i życie codzienne. Znajdziesz tam bardzo fajne przewodniki po różnych miejscach dodane do relacji wyróżnionych.

Jest też YouTube poświęcony głównie tematyce kursowej, którego powolutku rozwijam. To jeden z moich priorytetów na rok 2019.

Więcej o moich projektach i wykształceniu znajdziesz na LinkedIn.

A co, jeśli chcesz ode mnie tylko i wyłącznie wiedzy o kursach online?

Po pierwsze, koniecznie zapisz się do mojego newslettera, w którym co tydzień wysyłam e-maile o biznesie online. Przy zapisie otrzymasz na emaila mój darmowy workbook “Jak właściwie wybrać pomysł na kurs online”.

ZAPISUJĘ SIĘ 

Po drugie, możesz juz teraz dołączyć do mojej grupy na FB, w której wspieram moich kursantów i pomagam im, a także inspirujemy siebie nawzajem.

 

Jeśli ciekawi Cię to co robię i mój sposób na życie, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

 

Jeśli masz pytania odnośnie mojej działalności biznesowej tudzież blogowej, pisz śmiało na [email protected]

 

Czuję, że naprawdę żyję tak, jak lubię. Mogę Ci pokazać, jak to zrobić. A uwierz mi, że biznes online wcale nie jest trudny. Wystarczy trochę wiedzy, trochę zaangażowania, trochę pracy, trochę motywacji i można stworzyć fantastyczne źródło dochodu.

 

Dzięki za uwagę, jeśli udało Ci się dotrwać do końca – pozdrawiam Cię mocno i zapraszam kiedyś na brazylijską kawę 🙂

 

 

Karolina Valim